Замша - це вид шкіри, що виготовляється з підшкірної частини шкур тварин, яка вирізняється м'якою поверхнею. Замшу зазвичай виготовляють з овечих шкур, але її можна виготовити і зі шкір інших видів тварин, таких як кози, свині, телята та олені. Замша м'якша, тонша і менш міцна, ніж традиційна тверда шкіра.

Історія виникнення замші

Слово "замша" походить від французького "gants de Suede", як і дивно це означає "рукавички зі Швеції", але з часом стало позначати всі шкіряні вироби з ворсистою поверхнею. Замша стала популярною у 20 столітті, коли її м'якість і ніжність зробили її предметом розкоші.

Процес виробництва замші

Замшу зазвичай виготовляють із різних різновидів шкури тварин. Під час виготовлення замші нижня і верхня частини шкури тварини розділяються, унаслідок чого виходить більш тонка і м'яка шкура. Іншими словами, замша - це не одна частина шкури, а спилок. Частина виробників шкіри створюють видимість замші, роблячи виворіт шкури зовні, що відповідає збільшенню міцності матеріалу. Однак, це не замша. Текстура замші часто виходить м'якою і гладенькою, якщо її вироблено зі шкури світлого кольору, наприклад, зі шкури молодої тварини.

Різновиди замші

Замша трохи різниться за якістю і текстурою залежно від типу використовуваної шкури. Нижче представлені найпоширеніші види замші:

  • Замша з овчини. Вважається найм'якшим і найніжнішим видом замші, що виготовляється з овечої або баранячої шкіри. Вони мають гладку вовняну поверхню і легші, ніж інші види замші.
  • Волова замша. Волов'яча шкіра - є найгрубішим видом замші, і що старша тварина, то товстіше і грубіше хутро.
  • Замша зі свинячої шкіри - це товстий, міцний і важкий вид замші, у якого короткий і твердий ворс.

Для чого використовується замша

М'якша й тонша, ніж звичайна шкіра, замша є популярним матеріалом для виготовлення одягу та модних аксесуарів.

  • Замшеве взуття. Гладка поверхня ворсу замші додає взуттю, чоловічим кросівкам чи черевикам привабливого зовнішнього вигляду та текстури. Замшеві жіночі черевики користуються популярністю завдяки дизайну та комфорту. Замша також є більш підходящим матеріалом для взуття, оскільки вона легша за звичайну шкіру, але при цьому зберігає свою міцність..
  • Аксесуари. Замша також користується популярністю при виготовленні різних аксесуарів, від рукавичок до сумок і дизайнерських ременів. Унікальна текстура замші робить її улюбленим матеріалом модельєрів для надання особливого акценту деталям.
  • Верхня частина одягу. Замша - найвідоміший матеріал для західних курток з торочками, а замшеві куртки стали частиною світу моди завдяки своїй красивій текстурі!

Переваги замшевих матеріалів

  • Довговічність. Замша надзвичайно міцна і довговічна порівняно з тканинами. Тонка замша створює приємне, м'яке драпірування.
  • Гладка та м'яка поверхня. Замша сама по собі м'яка і має привабливу текстуру з гладким хутром.
  • Пружність. Замша - це гнучка шкіра, яка дає змогу легко сформувати її в будь-яку форму для виготовлення одягу та аксесуарів. Тонка шкіра добре драпірується і може бути використана для пошиття сукні.
  • Довговічність. Оскільки замша є різновидом шкіри, це дуже довговічний матеріал.

Мінуси замші

  • Досить тонка. Найбільша перевага замші одночасно є і її мінусом. Оскільки замша тонка, вона не така міцна, як звичайна шкіра.
  • Замшу легко пошкодити. Хутро замші легко накопичує пил і бруд, що псує його гладкий вигляд, також вона легко брудниться.

Як правильно доглядати за замшею

Займатися чищенням замші повинен фахівець, але ми можемо написати кілька порад, які ви можете використовувати самі для підтримки чистого зовнішнього вигляду. Не слід допускати намокання замшевої шкіри. Незважаючи на те, що замша вбирає вологу, вона і руйнує структуру самої замші. Ви можете використовувати спеціальну щітку для замші або зубну щітку, для збереження ворсу. Також, для видалення плям із замшевої тканини, Вам знадобиться гумка. Для мокрих плям використовуйте тальк. Сухі плями можна обробити білим оцтом.